Są takie przypadki, w których zaciągnięcie kredytu jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, aby móc kupić nowy samochód. O taki kredyt może wnioskować każdy, jedynymi warunkami to pełnoletniość, polskie obywatelstwo i dobra historia kredytowa. O kredyt samochodowy może także ubiegać się osoba, która posiada kartę stałego pobytu w Polsce, a także osoby, które u nas prowadzą działalność gospodarczą. W momencie, gdy bank wypłaci nam wnioskowaną kwotę naszym jedynym obowiązkiem będzie terminowa spłata ustalonych wcześniej rat kredytu. Do tej kwoty będą oczywiście doliczone odsetki. Niestety należy mieć na uwadze fakt, że kredyty samochodowe są jednymi z najdroższych produktów bankowych, dlatego warto porównać kilka takich ofert jednocześnie.

Czym jest kredyt samochodowy?

Czyją ofertę wybrać? Bank, a może autobank?

Niemalże każdy bank posiada w swojej ofercie kredyt samochodowy i każdy z nich oferuje je potencjalnym klientom na nieco innych zasadach. Chcąc zaciągnąć kredyt na samochód pod lupę warto wziąć również pod uwagę ofert tzw., autobanków. Są to instytucje finansowe, które połączone są z deweloperem konkretnej marki samochodów. W tym przypadku kredytowanie jest bardziej korzystne, ponieważ do wyboru mamy kilka rodzajów kredytowania. Niemniej jednaj najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są raty 50/50. Raty za samochód podzielone są na dwie części, a spłata polega na spłacie kredytu w dwóch transzach.

Kredyt samochodowy – za i przeciw

Przed wyborem odpowiedniego kredytu samochodowego należy odpowiednio przeanalizować wszelkie za i przeciw. Kredyty samochodowe są jednym z najpopularniejszych produktów bankowych, ale nie zwalnia to nas z jego dokładnej analizy. Kredyt tego rodzaju może otrzymać praktycznie każda osoba, która jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę lub posiada działalność gospodarczą. Niewątpliwie wysokość przyznanego kredytu zależy od wysokości osiąganych zarobków. W tym celu można także skorzystać z usług analityków bankowych, którzy dokładnie oszacują w jakiej wysokości możemy otrzymać kredyt samochodowy. Te wszystkie kwestie trzeba wziąć pod uwagę, aby dokładnie określić czy jesteśmy w stanie spłacić bez problemów raty, na które się zgodziliśmy w umowie kredytowej. W przeciwnym razie możemy wpędzić się w niezłe tarapaty finansowe.