Jak uniknąć oszustwa w szybkich pożyczkach?

Szybkie pożyczki są brane na porządku dziennym, gdyż dzięki nim możemy uzyskać niewielką kwotę pieniędzy w ciągu kilku godzin. Jednak wiele stron internetowych, które oferują tego typu ekspresowe pożyczki, to oszustwa, dlatego chcemy Ci powiedzieć, jak możesz ich uniknąć.

W dzisiejszych czasach możliwe jest pożyczenie pieniędzy przez internet. Choć przed laty było to nie do pomyślenia, dziś możemy przeglądać różne strony internetowe, by sprawdzić, kto oferuje najniższe oprocentowanie.

A fakty są takie, że za pomocą szybkiej pożyczki możemy załatać każdą dziurę w danym momencie, spłacić odsetki pochodzące z innego kredytu, opłacić wycieczkę, jakieś zakupy, które nie mogą czekać itp. W skrócie jest to opcja, która pozwala nam mieć plan B zawsze, gdy potrzebujemy pieniędzy. Oczywiście zdarzają się nieuczciwe firmy, które oferują rzekome pożyczki i wykorzystują potrzebę niektórych ludzi w nieuczciwy sposób.

Jak uniknąć oszustwa w szybkich pożyczkach?

Jeśli jednak nie chcesz wpaść w pułapkę, musisz nauczyć się wykrywać oszustwa. Oto kilka dobrych wskazówek, jak rozpoznać oszustwa związane z szybkimi pożyczkami:

Czy są jakieś opłaty z góry? Jednym z pierwszych pytań, jakie powinieneś sobie zadać, jest to, czy za zaciągnięcie pożyczki pobierane są jakieś opłaty. Niektórzy pożyczkodawcy pobierają opłatę wstępną.
Przejrzyste opłaty: powinieneś w każdej chwili wiedzieć, jakie opłaty będziesz ponosić. Nie powinieneś wpłacać żadnych pieniędzy z góry, aby uzyskać pożyczkę, ponieważ pożyczkodawca może zatrzymać twoje pieniądze, a następnie zniknąć.
Bądź ostrożny wobec ofert: Jeśli natkniesz się na pilną ofertę, która nie daje Ci czasu na zastanowienie się, bądź ostrożny. Większość legalnych pożyczkodawców oferuje stałe stawki.
Bądź ostrożny, jeśli pożyczka jest gwarantowana: Żadna firma nie zagwarantuje pożyczki bez uprzedniego sprawdzenia Twojej kondycji finansowej lub jeśli jesteś na liście osób zalegających z płatnościami.
Poszukaj opinii o pożyczkodawcy: zalecamy również, aby w celu wykrycia ewentualnego oszustwa podczas zaciągania pożyczki, przeczytać opinie o firmie, która ma pożyczyć Ci pieniądze. Szukajcie informacji w Google lub na portalach społecznościowych, zawsze coś się znajdzie. Możesz również zajrzeć na portal haloczestochowa.pl, który często informuje o oszustach.
E-maile phishingowe: bądź bardzo ostrożny z e-mailami, które otrzymujesz w swojej skrzynce odbiorczej, ponieważ jeśli jeden z nich obiecuje Ci szybką pożyczkę, a firma stojąca za nim brzmi znajomo lub wydaje się godna zaufania, uważaj, może to być atak phishingowy.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, unikniesz wpadnięcia na oszustwo kredytowe. Więc zawsze bądź ostrożny, jeśli pożyczkodawca mówi ci, że musisz wpłacić zaliczkę. Tak samo jak w przypadku otrzymania w mailu zbyt hojnej oferty, sprawdź czy nie jest to fake.